Pokud hledáte něco originálního, jste zde správně.

Ingrid Steklá

Ingrid Steklá

Studio Inka

Fascinuje mě, jak jehla šicího stroje probodává textilii v pravidelném rytmu a zanechává za sebou stopu tance dvojice nití. Miluji to! Delší absenci nesnesu.

Nutí mě vymýšlet další projekty, zapojovat fantazii a roztančit barvy. Je tolik možností, jakou cestou dojít k finálnímu produktu. Já jdu cestou preciznosti a čistoty. Sázím na originalitu a harmonii. A začínám touhou…

 

Chybí Vám něco? Napište mi zprávu.

15 + 9 =

Jak vypadá taková cesta, co vede ke vzniku nového výrobku?

Ano, na začátku je pokaždé touha. Pozoruji okolí, svět kolem sebe, všímám si detailů, hledám volný prostor a originalitu, vyzdvihuji praktické stránky. A pak své představy položím na papír. A zjistím, že to takto nejde. Otáčím tedy projekt a hledám jiné dveře, kterými vkráčím na linii zhmotnění nápadu. Držím se viditelných detailů a nepouštím stranou praktickou stránku. Nechávám si to pár dní rozležet v hlavě a opět zasedám k návrhům…

Vystřihnu šablonu a pokusím se o první zhmotnění návrhu. Při výrobě dolaďuji a zjednodušuji. Pár dní hotový výrobek používám a testuji. Hledám uspokojení.

Vzniká další mírně upravená šablona a vyrábím další produkt. Opět ho testuji. Většinou už pak vzniká finální šablona a upravený výrobní proces.

Vzhledu výrobku se to ale netýká. Ten postupně prochází všemi fázemi proměny. Začíná to u jednoduché až strohé varianty. Postupně používám různé tvůrčí techniky a vznikají další varianty tohoto zboží.